Zbyt głośny sąsiad

Żaden mieszkaniec nie powinien być narażony na hałas o poziomie zagrażającym zdrowiu lub jakości życia. Dopuszczalny poziom hałasu w terenie zabudowanym w porze dziennej wynosi 60 dB (od 6.00 do 22.00); w porze nocnej 50 dB. Hałas w pomieszczeniach mieszkalnych nie powinien przekroczyć 40 decybeli w ciągu dnia, a 30 decybeli w nocy. Staw..

Pozostało 60% treści. Zaloguj się, aby przeczytać całość:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal zawiera między innymi:

  • filmy instruktażowe prowadzone przez inspektorów budowlanych, którzy krok po kroku omawiają postępowanie przy problemach technicznych w budynkach,
  • porady prawne - kompleksowe wyjaśnienie problemowych sytuacji przy zarządzaniu nieruchomościami z zakresu prawa, administrowania i finansów – uzupełnione przez powiązane orzecznictwo i niezbędną dokumentację,
  • dokumentacja zarządcy - dostęp do ogromnej bazy dokumentów.

Dodatkowo możliwość INDYWIDULANYCH KONSULTACJI EKSPERCKICH! Odpowiedź na Twoje pytanie udzielimy w ciągu 2-3 dni roboczych!

Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Autorzy

Zobacz także:

Oczyszczanie pomieszczeń pomocniczych

Odwołuję się do problemu mieszkańców bloku, w którym właścicielka jednego z lokali zagraca, zaśmieca wspólną wózkownię i korytarze będące częścią wspólną piwnic. Pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej po nieudanej próbie opróżnienia piwnicy stwierdził, że muszą czekać na wyrok sądu, aby móc to zrobić skutecznie. Jakie czynności powinny podejmować zarządy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w celu oczyszczenia korytarzy klatek schodowych, piwnic czy też pomieszczeń przeznaczonych na wózkownie, rowerownie itp., będące częścią wspólną nieruchomości? Czy przedmioty pozostawione w tych miejscach można wywieźć i zutylizować, czy należy zmagazynować i czekać na ich odbiór przez właścicieli? Co w przypadku materiałów stanowiących zagrożenie pożarowe?

Bezumowne korzystanie z terenu

Witam, proszę o pomoc w wyjaśnieniu, jak wspólnota mieszkaniowa może uniknąć kary za bezumowne korzystanie z terenu, której domaga się gmina? Budynek wspólnoty wydzielony jest po obrysie i żeby dostać się do klatek schodowych, trzeba przejść po chodniku należącym do gminy. Było tak przez wiele lat, w zasadzie od czasu wybudowania budynku, a w aktach notarialnych sprzedaży mieszkań nie ma wzmianki, że działka nie spełnia wymagań działki budowlanej.

Skutki uchybień formalnych przy podejmowaniu uchwał

Art. 23 ust. 3 ustawy o własności lokali informuje, że o treści uchwały, które zostały podjęte z udziałem głosów zbieranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie. Czy w związku z tym należy rozumieć, że jeżeli uchwała została przegłosowana przez ponad 50% udziałowców (bez potrzeby zbierania głosów w trybie indywidualnego zbierania głosów), to jej treść nie musi być dostarczona właścicielom lokali (ani tym, którzy uczestniczyli w zebraniu, ani tym, co w nim nie uczestniczyli)?

UZYSKAJ DOSTĘP DO:

  • 324 artykułów z poradami prawnymi, które pomogą rozwiązać problematyczne sprawy w zarządzanych przez Ciebie nieruchomościach,
  • 154 wzorcowych dokumentów do wykorzystania w każdej chwili i dostosowane do wszystkich typów obiektów,
  • 72 h tyle maksymalnie czasu będziesz czekał na odpowiedź na swoje pytania,
  • 640 minut filmu instruktażowego omawiającego postępowanie przy problemach technicznych,
  • 167 komentarzy do podzielonych tematycznie orzecznictw i wyroków,
Uzyskaj dostęp