Brak wyników

Brak dostępu do sieci gazu ziemnego lub ciepła systemowego to nie dramat.  Jest alternatywa – instalacja zasilana gazem płynnym.

Porady prawne | 13 kwietnia 2020 |
0 473

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlem domków jednorodzinnych, a może planujesz nowe inwestycje przeznaczone pod budownictwo jedno i wielorodzinne? Obecnie nie masz możliwości podłączenia gazu z sieci lub skorzystania z miejskiej ciepłowni? Jest na to rada – zastosuj ogrzewanie gazem płynnym. Sieć gazowa LPG pozwala ogrzać nawet całe osiedle, a dodatkowo służy do podgrzania wody użytkowej i jako źródło zasilania kuchenek gazowych.

Rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy nowych inwestycjach i w budynkach, gdzie należy wymienić przestarzałe systemy grzewcze. Zbiornik lub park zbiornikowy na paliwo (zbiorniki naziemne lub podziemne) jest montowany poza budynkiem, na wydzielonej części działki, więc nie ma potrzeby wyodrębniania pomieszczeń na kotłownię i  składowanie opału. Ponadto sieć gazowa LPG jest wykonana w takim standardzie, że w przyszłości może służyć do odbioru gazu ziemnego bez konieczności modernizacji instalacji. Zalet instalacji na gaz płynny jest więcej. Jedno jest pewne - na rozwiązaniu skorzystają wszyscy: deweloperzy, zarządcy, a przede wszystkim mieszkańcy osiedla.

REKLAMA

Komfort

Instalacja LPG jest gotowa do użytkowania w każdej chwili. Mieszkańcy lokalu mogą włączać ogrzewanie o dowolnej porze roku, niezależnie od pozostałych lokatorów, mogą również indywidualnie regulować temperaturę w pomieszcze...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy