Porady prawne

2 sie
2019

Szanowni Używkownicy! W związku z okresem urlopowym, czas oczekiwania na odpowiedzi naszych ekspertów może się nieznacznie wydłużyć. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za zrozumienie. Redakcja..

Czytaj całość

Czy wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek składania sprawozdania finansowego za rok 2018 w formie elektronicznej do U. Skarbowego? Nie prowadzimy działalności gospodarczej ani nie jesteśmy zarejestrowani w KRS. Czy w ogóle musimy obligatoryjnie sporządzać sprawozdanie finansowe? Do tej pory składaliśmy CIT8 – elektronicznie i sprawozdanie papierowo. Otrzymaliśmy wezwanie z US , aby sprawozdanie finansowe za 2018 rok przesłać elektronicznie z podpisem zaufanym. Bardzo prosimy o fachową pomoc. Prosimy o przepis prawny w tym zakresie, musimy dać odpowiedź Urzędowi Skarbowemu..

Czytaj całość

Jako administrator małej wspólnoty mieszkaniowej mam problem z lokatorem, który zalewa najniższą kondygnację (garaż). Od jakiegoś czasu właściciel miejsca postojowego w garażu podziemnym zgłasza problem przecieku z rury kanalizacyjnej. Co jakiś czas na suficie oraz polbruku pojawia się woda. Po wizji w lokalach znajdujących się w danym pionie stwierdziliśmy, że przyczyną jest złe podłączenie do kanalizacji w mieszkaniu na najwyższej kondygnacji. Lokator po naszym powiadomieniu o tym fakcie zaprzecza, żeby cokolwiek źle było podłączone u niego w lokalu. W związku z zaistniałą sytuacją mam pytanie czy jako administrator mogę w jakiś sposób zmusić lokatora do usunięcia awarii? Czy właściciel miejsca postojowego powinien na drodze cywilnej ubiegać się o usunięcia przecieku przez lokatora, u którego przeciek występuje? Uprzejmie proszę o odpowiedź..

Czytaj całość

Wspólnota mieszkaniowa chce zlikwidować grzejniki na klatce schodowej. Jaka powinna być procedura oraz treść uchwały?.

Czytaj całość

UZYSKAJ DOSTĘP DO:

  • 324 artykułów z poradami prawnymi, które pomogą rozwiązać problematyczne sprawy w zarządzanych przez Ciebie nieruchomościach,
  • 154 wzorcowych dokumentów do wykorzystania w każdej chwili i dostosowane do wszystkich typów obiektów,
  • 72 h tyle maksymalnie czasu będziesz czekał na odpowiedź na swoje pytania,
  • 640 minut filmu instruktażowego omawiającego postępowanie przy problemach technicznych,
  • 167 komentarzy do podzielonych tematycznie orzecznictw i wyroków,
Uzyskaj dostęp