Porady prawne

Czy Wspólnota Mieszkaniowa w przypadku opłacenia pozwu przeciwko dłużnikowi (właściciel mieszkania) może zapłacić z środków Wspólnoty Mieszkaniowej (z konta bankowego Wspólnoty, jednak bez wydzielenia funduszu prawnego, są to środki z comiesięcznych wpłacanych zaliczek), czy musi w tym celu podjąć stosowną uchwałę - dot. funduszu prawnego i określić stawkę i dopiero po zgromadzeniu środków pieniężnych na f. prawnym może opłacić pozew?.

Czytaj całość

Czy fundusz remontowy w spółdzielni mieszkaniowej może być naliczany od lokalu, a nie od jego powierzchni oraz czy inwestycja także może być rozliczona na liczbę lokali, a nie od powierzchni czy udziałów w nieruchomości?.

Czytaj całość

Pytanie: Czy wspólnota może zakazać na obiekcie najmu krótkoterminowego, czy właściciel ma do tego prawo, aby taki najem mógł się odbywać w jego własnościowym mieszkaniu? Czy istnieje zapis, żeby móc go przedstawić właścicielowi takiego mieszkania, mówiący o tym, że najemcy którzy korzystają z jego mieszkania podlegają pod niego i administracja nie powinna bezpośrednio zajmować się sprawami najemcy?.

Czytaj całość

Pytanie: Firma dostarczająca usługi internetowe, zwróciła się do dużej wspólnoty z propozycją zamontowania na budynku anteny 60Ghz i świadczenia usług internetowych. Zarząd twierdzi, że w tej kwestii powinna być podjęta uchwała, gdyż technologia 5G może stwarzać zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Co będzie w przypadku, jeśli wspólnota odmówi usługodawcy udostępnienia nieruchomości?.

Czytaj całość

UZYSKAJ DOSTĘP DO:

  • 324 artykułów z poradami prawnymi, które pomogą rozwiązać problematyczne sprawy w zarządzanych przez Ciebie nieruchomościach,
  • 154 wzorcowych dokumentów do wykorzystania w każdej chwili i dostosowane do wszystkich typów obiektów,
  • 72 h tyle maksymalnie czasu będziesz czekał na odpowiedź na swoje pytania,
  • 640 minut filmu instruktażowego omawiającego postępowanie przy problemach technicznych,
  • 167 komentarzy do podzielonych tematycznie orzecznictw i wyroków,
Uzyskaj dostęp